Функції та діяльність товарної біржі

Багатьом людям цікаво, що ж є торгові біржі? На це питання є відповідь. Це звичайні організації, які займаються торгівлею. Вони здійснюють один з одним угоди, які пов’язані з ф’ючерсами і опціонами. Товарна біржа займатиметься підтримкою фізичного розташування товару. Саме тут відбувається діяльність, пов’язана з торгівлею. Найчастіше біржа надає доступ до онлайн-режиму. Важливою є доступність торговельної діяльності. Біржа може торгуватиме за допомогою електронних грошей.

Розглянемо найвідомішу біржу, яка займає сьогодні лідируючу позицію. Це Commodity Exchange. Вона знаходиться у центрі Манхеттена. У біржі є скорочена назва Comex. Існує ця компанія вже багато десятків років. Вона має гарну репутацію у співтоваристві, що займається інвестиційним видом діяльності. Здебільшого біржа прославилася з допомогою ф’ючерсів на метали. Також компанія бере участь і в інших видах діяльності.

Структура будь-якої біржі базового типу включає створення стандартної платформи. Усередині неї є певні правила та процеси, що відповідають за регулювання торгівлі.

Процедури та правила відповідають національному закону, який стосується продажу інвестицій. Товарна біржа розташовується в ньому фізично. Comex має підпорядковуватись законам федерального рівня, що діють у США. Наприклад, у Японії є власна біржа.

Товарні біржі вільно беруть участь у різних операціях, пов’язаних з ф’ючерсами та торгівлею. Відбувається взаємодія із будь-якими товарами. Багато бірж спеціалізуються на підтримуючих операціях. Іноді біржі цікаві постачання лише певних видів товару. Наприклад, сюди можна віднести золото, срібло чи дорогоцінні метали. Інші види бірж орієнтуються на зернові види продукції.

Товари на біржі

Участь інвестора у товарному процесі може бути на індивідуальному рівні. Якщо інвестор виконує всі маржинальні правила, встановлені біржею. Інші види інвесторів можуть ухвалювати рішення про товарний пул. У цьому група їх об’єднується. Усі ресурси необхідні певних цілей.

Брокерські системи теж підключаються до виконання замовлення від груп інвесторів чи фізичної особи.

Якщо розглянути ситуацію на сьогодні, стане зрозумілим, що у світі продається приблизно 100 біржових товарів. Товари об’єднуються у такі види груп:

  1. Енергетичний тип сировини. Сюди можна віднести паливо, нафту, мазутні та свинцеві суміші, а також підвиди пропану.
  2. Метали кольорового вигляду та коштовності. Золото, срібло, алюміній, нікель.
  3. Зернові види культур. Це сімейство кукурудзяних, пшеничні культури, ячмінь, жито та овес.
  4. Перероблене олійне насіння. Бавовняне, лляне насіння, боби, соя, шрот та олія із сої.
  5. М’ясо та тварини. Живі бики, свині, бекон.
  6. Харчовий тип товару. Наприклад какао, цукор у рафінованому та розсипному вигляді, кава та картопля.
  7. Рослинні види олії, спеції, прянощі, арахіс, концентрати соків, яйця.
  8. Сировина, яка використовується для текстилю. Це бавовна найвищої якості, шовк натурального та штучного вигляду, вовна.
  9. Промисловий вид сировини. Каучук, фанера та матеріали, що використовуються для будівельних видів робіт.

Більше про реформи бірж в Україні ви можете прочитати на сайті https://biz.nv.ua/ukr/economics/torgivlyu-na-birzhi-v-ukrajini-teper-regulyuye-zakonodavstvo-50190132.html

Універсальні типи бірж

Це найбільші біржові компанії. Вони давно існують у торговій зоні та займаються здійсненням великих угод. Наприклад, біржі є універсальні. В одній із бірж міста Чикаго відбуваються великі постачання пшеничних видів культур. Так само торгують вівсом, шоколадом, кукурудзою, бобами та шротами, в основу яких входить соя. На товарній біржі Чикаго часто торгують живими тваринами. В основному це жива худоба. Сюди відносячи свиней, бугаїв, кіз, корів і звичайно бекон. Також на біржу поставляють дорогоцінні метали. Сюди відносять золото, срібло. Цінні папери та матеріали для будівництва. На біржі представлено і торгівлю іноземними валютами.

Біржа в Токіо робить угоди з продажем золота, каучуку, плагіни та срібла. Поширена бавовняна та вовняна пряжі. Бірж дуже багато. Універсальними організаціями є біржа у місті Сідней та Гонконгу. Весь процес торгівлі суворо контролюється державною владою.

Товарна біржа може бути суб’єктом господарювання з метою надання послуг з виконання біржового договору. Визначено потребу та пропозицію біржового товару. Оборот необхідний, як начальники повинні розслідувати і допомагати обмінним операціям.

Біржа – це перед добровільне об’єднання юридичної чи фізичної особи. Влада не може брати участь у діяльності біржі. Це належним чином регламентується певним Статутом. 

Опубликовано в рубрике Блог