Які зміни відбулися у системі Прозорро

8 листопада Україна запустила земельні аукціони, які проводяться із використанням системи Prozorro. 

Підсумком першого такого аукціону став продаж земельної ділянки несільгосппризначення у Кам’янка-Бузькій міській раді Львівського регіону. Його площа становила 230 соток. За землю боролися троє учасників. У ході боротьби стартова ціна зросла від 704 тис. до більш ніж 3 млн. грн, а це збільшення більше, ніж у 4 рази.

Паралельно в оренді терміном на три роки опинилася земля несільгосппризначення, що належить Дрогобицькій міській раді, площа якої становила 1,3 га. В результаті бюджет міста отримуватиме понад 227 тис. грн.

Крім того, міністерством було відзначено, що на початку листопада значно збільшилося надходження заявок на торги, лише за тиждень їх подали 104 користувачі. Станом на 8 листопада біржа оголосила 510 аукціонів землі. Виставлені ділянки займають площу майже 2,3 га, які експерти оцінюють у 245 млн. грн.

Лідерські позиції з продажу орендних прав на землю та її відчуження щотижня займають різні галузі. Землю в оренду найбільше складають Одеська, Черкаська, Кіровоградська, Львівська та Чернівецька області. А Київській, Закарпатській, Львівській, Одеській, Чернівецькій областям найбільше продано ділянок лише несільгосппризначення, оскільки реалізувати землю сільськогосподарського призначення, що належить державі та комунальним спільнотам в Україні, неможливо – заборона законодавства. Більше про ринок землі https://sale.ueex.com.ua/ru/news/aukcion-zemli-u-m-lqviv-osoblyvosti-elektronnoqi-procedury

Помилки при участі в аукціоні

Учасники, котрі вперше приймають участь в аукціоні можуть допустити такі помилки:

  1. Помилка аукціону. Це не просто покупки лота, де учасник називає найнижчу ціну. Невідповідність формальним критерієм призведе до того, що заявку відхилено через допущені помилки та неточності в описі, а перемогу здобуде компанія з високою ціною, але зуміла пройти цей фільтр.
  2. Помилка підготовки. Якщо вивчати документацію поверхово, можна не врахувати якусь маленьку деталь. Наприклад, отримання необхідного сертифіката відповідності потребує часу. А без нього, навіть якщо пропозиція справді найкраща та вигідна, не вдається пройти конкурсний відбір. Тому підготовка документації – важлива і копітка робота, де кожна дрібниця має бути відточена та вивірена.
  3. Помилка поїзда. Подаючи документи в останній момент, учасник позбавляє себе можливостей для маневру. Адже були такі випадки, коли кандидат відхиляється через те, що в потрібну мить у нього на підприємстві внаслідок технічного збою не працював інтернет і його не було онлайн.
  4. Помилка діагностики. Не вивчивши особливостей конкретного замовника, можна «провалитися» тому, що в нього виявиться якесь нестандартне, неабияке побажання; наприклад, особливий технічний допуск, який не є обов’язковим для даного виду робіт, наявність науково-дослідної роботи на задану тему тощо.
  5. Помилка стратегії. Зайва самовпевненість, чи віра в успіх, можуть підвести учасника. А ось якісна попередня підготовка допоможе. Варто вивчити можливості конкурентів і зробити свою пропозицію більш виграшною на їхньому тлі. Проаналізувавши специфіку замовника опрацювати пропозицію під усі її побажання. Не зайвим знатиме, у яких ситуаціях рішення варто оскаржити.

Грамотний підхід на всіх етапах проведення тендеру збільшує шанс отримати держзамовлення та принести користь державі та людям. 

Сайти та портали продажів

В Україні існує кілька ринків, найважливішим із яких є продаж активів компаній-банкрутів, включаючи приватні та державні землі, нерухомість та автомобілі. ProZorro – лідер змін на всіх програмних платформах. Електронна форма системи доставки дозволяє їхати куди завгодно та одночасно розміщувати замовлення. Так що працювати можна, де завгодно не втрачаючи нічого важливого.

До того ж, вхід абсолютно безкоштовний. Безкоштовний вхід означає, що учасникам буде відшкодовано страхові внески наприкінці транзакції. Після завершення замовлення виграш розраховується як частина лотерейного платежу. Під час аукціону учасникам буде надано всебічну допомогу, у тому числі юридичну консультацію. Створити передплачений обліковий запис легко, з мінімальним доступом до даних, а маркетинг передбачає збирання електронних документів.

Всі процедури торгів виконуються в електронному вигляді, що дуже зручно. Не варто хвилюватися, якщо щось не виходить, краще вкладати гроші у добру справу. Документи також надсилаються в електронному вигляді.

Процес купівлі-продажу землі, що регулюється законом, здійснюється за участю адміністративних органів відповідно до законодавства країни. Можна вибрати місце під будь-який проект – побудувати будинок, ферму чи бізнес. Також є варіанти, залежно від того, де знаходиться нерухомість. На карті є можливість побачити, де знаходиться цей район, щоб дізнатися, чи він відповідає конкретним потребам. 

Опубликовано в рубрике Блог